Kıbrıs Ne Haber – Kıbrıs'ın Güncel Haber Sitesi

Trodos’a Gidecek Olanlar Dikkat!

Trodos’a Gidecek Olanlar Dikkat!
87 views
06 Ocak 2020 - 11:49

Trodos’a Gidecek Olanlar Dikkat!

Haftalardır ada genelini etkisi altına alan kötü hava şartları halen devam ederken Kıbrıs Cumhuriyeti polisi Trodoso seyahat edecek olan sürücüleri uyardı.

Kıdemli meteoroloji uzmanı Philippe Timbios, KHA’na yaptığı açıklamada, şu anda dağlık bölgelerde daha çok belirgin olan kötü hava koşullarının öğleden sonra adanın diğer bölgelerine yayılacağını ve şiddetli yağışların ve gök gürültülü fırtınaların beklendiğini söyledi. Mevcut hava durumunun yarın öğleden sonra dağılmaya başlayacağı da yapılan açıklamada yer aldı.

Öte yandan Kıbrıs Cumhuriyeti polisinin yapmış olduğu uyarılarında Trodosa yolculuk yapacak olan sürücülerin dikkatli olmaları konusunda bilgilendirdi.

Yapılan polis açıklamasında, donma nedeniyle, Karvouna – Troodos, Platres – Troodos ve Prodromos – Troodos yolları SADECE 4×4 araçlara veya kaymaz zincirlerle donatılmış araçlar için açık olduğu ifade edildi.

Ayrıca, Troodos’tan Platres’e ve Agros bölgesinde, yoğun sis ve görüşün yanı sıra kuvvetli rüzgarlar ve şiddetli yağış olduğu ifade edilirken, dağ yolu ağındaki durumun mevcut hava koşulları nedeniyle değiştiği belirtildi.

Sürücülerin, yola çıkmadan önce polis iletişimi yoluyla yol durumu hakkında bilgi almaları istendi.

Son olarak polis sürücülere, son derece dikkatli olmaları, düşük hızlarda araç kullanmaları, araçlarından uzak mesafeleri korumaları ve araçlarının trafik ışıklarını yakmaları konusunda tavsiye bulundu.

Voice Türkçe Haberler


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.