Kıbrıs Ne Haber – Kıbrıs'ın Güncel Haber Sitesi

Taçoy: Kurultayımızı da yaparız, tek başına iktidara da gelirizTaçoy: Kurultayımızı da yaparız, tek başına iktidara da geliriz
10 views
13 Ekim 2021 - 16:47

Taçoy: Kurultayımızı da yaparız, tek başına iktidara da geliriz

UBP milletvekili Hasan Taçoy, partide istifa ile ilgili bir karar alınmadığını belirterek, “UBP’nin sorgulanacağı bir süreç yaşanmaması sayın Ersan Saner’in sorumluluğundadır”dedi.

UBP Lefkoşa milletvekili ve UBP Genel Başkan Adayı Hasan Taçoy, başbakan Ersan Saner’in azınlık hükümetinin istifa mektubunu Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sunmasını değerlendirdi.

Hasan Taçoy, UBP yetkili kurullarının, Parti Meclisi’nin ve meclis grubunun henüz bir istifa ile ilgili bir kararı olmadığına dikkat çekerek, UBP başkanlığının dışında, parlamento içerisinde başka bir hükümet alternatifinin olmadığını belirtti.

Taçoy’un açıklaması şu şekilde:

“Hükümetin istifasını, Başbakan Ersan Saner’in açıklaması ile öğrenmiş bulunuyoruz. Bu konuda UBP yetkili kurullarının, Parti Meclisi’nin ve meclis grubunun henüz bir kararı yok. Bu noktada, ülke demokrasisi için yeniden bir strateji belirlememiz kaçınılmazdır.

Hem sayın Cumhurbaşkanı hem sayın Başbakan, demokratik süreci doğru çalıştırmak mecburiyetindedir. Gerçek şu ki; UBP başkanlığının dışında, parlamento içerisinde başka bir hükümet alternatifi yoktur.

UBP kurultay süreçlerinden güçlenerek çıktığını görmekte ve gözlemlemekteyiz. UBP bu ülkenin en güçlü partisidir, en geniş tabana sahiptir. UBP’liler bu ülkeyi sever, UBP de tüm yetkili kurulları ile birlikte KKTC’ye ve demokrasiye sıkı sıkıya bağlıdır.

Partimiz, tabandan aldığı güçle hem kurultayını tamamlayacak, hem de olası en erken zamanda yapılacak erken seçimden tek başına iktidar olarak çıkacak güçtedir.

Bir kez daha altını çizmek isterim ki, demokrasimizin yara alacağı, UBP’nin sorgulanacağı bir süreç yaşanmaması sayın Ersan Saner’in sorumluluğundadır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.