Kıbrıs Ne Haber – Kıbrıs'ın Güncel Haber Sitesi

İngiliz Turist, İngiltere İle Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Arasını Açtı

İngiliz Turist, İngiltere İle Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Arasını Açtı
65 views
06 Ocak 2020 - 13:46

İngiliz Turist, İngiltere İle Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Arasını Açtı

İsrailli bir grup genç tarafından toplu tecavüze uğradığına dair yalan beyanda bulunduğu gerekçesiyle Kıbrıs Cumhuriyeti mahkemeleri tarafından suçlu bulunan 19 yaşındaki İngiliz turist, İngiltere ile Kıbrıs Cumhuriyeti’nin arasını açtı.

Alithia gazetesi, İngiliz turistin cezasının yarın açıklanacağını ancak İngiltere’nin, kızın ceza almaması için Kıbrıs Cumhuriyeti’ne baskı yaptığını ve ceza alması halinde, Kıbrıs’ın güneyini ziyaret edecek İngiliz turistler için seyahat uyarısında bulunacağı yönünde açıklama yaptığını yazdı.

Gazete, İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın, Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis’e bizzat endişelerini ilettiğini ve seyahat uyarısı olasılığını da açık bıraktığını kaydetti.

Habere göre, Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Kiriakos Kusios, konuyla ilgili açıklamasında, adalete müdahale etmelerinin söz konusu olmadığını ve yargı kararını verene kadar, konuyla ilgili herhangi bir görüşme yapılmayacağını söyledi.

Gazete, İngiliz turistin bir yıl hapis cezası veya bin 700 Euro para cezasıyla cezalandırılacağını kaydederken, her iki cezanın birden verilmesinin de olası olduğunu aktardı.

(TAK)


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.