Kıbrıs Ne Haber – Kıbrıs'ın Güncel Haber Sitesi

Faiz Sucuoğlu: “Özgürgün, aday olmak istediğini ifade etti”Faiz Sucuoğlu: “Özgürgün, aday olmak istediğini ifade etti”
274 views
25 Kasım 2021 - 13:29

Faiz Sucuoğlu: “Özgürgün, aday olmak istediğini ifade etti”

Sucuoğlu ayrıca UBP Milletvekili, eski başbakanlardan Hüseyin Özgürgün’ün aday olmak istediğini kendisine ifade ettiğini söyledi.

Başbakan Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ adlı programa katılarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özel sektörün bitmiş durumda olduğuna işaret eden Sucuoğlu, “Kapanma lüksümüz yok. Bunun için de gereğini yapmamız lazım” dedi.  Aşı konusunda hayal kırıklığı yaşandığını belirten Sucuoğlu, aşılanmada istenilen noktaya gelinemediğini söyledi.

Ekmeğe zam konusuyla ilgili de konuşan Sucuoğlu, kendi fırınları olan marketlerin 2.80’e ekmeği verdiğini ifade ederek, “4 TL’yi uygulayan marketler, 2,80’e diğer marketlerden alıp satanlardır” dedi.  Temel tüketim maddelerinde KDV’nin 0 olduğunu belirten Sucuoğlu, lüks tüketim ürünlerinde ise bir artış olması için çalıma başlattıklarını söyledi.

“13. MAAŞLAR 3 OCAK’TA ÖDENECEK”

Maaş ödemeleriyle ilgili de konuşan Sucuoğlu, bu ay ve aralık ayında bir maaş sıkıntısı yaşanmayacağını belirtti.  Sucuoğlu ayrıca 3 Ocak’ta 13. maaşların ödeneceğini de müjdeledi.

KAYNAK:KIBRIS POSTASI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.