Kıbrıs Ne Haber – Kıbrıs'ın Güncel Haber Sitesi

Eastmed Anlaşması Atina’da İmzalanıyor


Eastmed Anlaşması Atina’da İmzalanıyor
71 views
02 Ocak 2020 - 13:01


Eastmed Anlaşması Atina’da İmzalanıyor

Eastmed (Doğu Akdeniz doğal gaz boru hattı) projesinin inşası için anlaşma bugün Kıbrıs Cumhuriyeti, Yunanistan ve İsrail hükümetleri arasında imzalanıyor.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da saat 18.30’da Zappion Sarayı’nda imzalanacak anlaşmaya, Yunanistan Çevre ve Enerji Bakanı Kostis Hacıdakis, Kıbrıs Cumhuriyeti Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis ve İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz imza koyacak.

Rum haber kaynakları, imza töreninin Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis huzurunda gerçekleştirileceğini duyurdu.

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in bu sabah Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, akşamüzeri ise İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’yla görüşeceği de belirtilen haberde, akşamüzeri 18.00’de ise Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile Anastasiadis ve Netanyahu arasında üçlü bir görüşme yapılacağı kaydedildi.

Üçlü görüşmeyi, EastMed boru hattının inşasıyla ilgili anlaşmanın imzalanması ve liderlerin basına yapacakları açıklamaların izleyeceği; 15.45’te ise üç ülkenin enerji bakanlarının bir araya geleceği ifade edildi.

(TAK)


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.