Kıbrıs Ne Haber – Kıbrıs'ın Güncel Haber Sitesi

Doktor tavsiyesi Hipp marka organik sütü tarihi geçmiş şekilde rafta tutuyorlarDoktor tavsiyesi Hipp marka organik sütü tarihi geçmiş şekilde rafta tutuyorlar
112 views
17 Eylül 2021 - 9:56

Doktor tavsiyesi Hipp marka organik sütü tarihi geçmiş şekilde rafta tutuyorlar

Yeni doğan bebekler için doktor tavsiyesiyle kullanılan Hipp marka organik sütün Lefkoşa’da bir markette tarihi geçmiş şekilde raflarda satışa sunulduğu öğrenildi. Kıbrıs Postası’na ulaşan vatandaş, “Bahsettiğimiz şey bebek maması yetişkin için olmayan hassas canlar için satılan bir ürün. Bu ek gıda bebeklere veriliyor farkında mısınız ne yaptığınızın farkında mısınız?” diyerek isyan etti.

Yeni doğan bebekler için ek gıda olarak sunulan Hipp marka organik sütlerin Lefkoşa’da bir markette tarihi geçmiş şekilde raflarda satışa sunulduğu öğrenildi. Kıbrıs Postası’na ulaşan vatandaş, alışveriş yaptığı markette farkıl zamanlarda 2 defa tarihi geçmiş Hipp marka organik süte rastladığını, konuyla ilgili market yetkilisini uyardığını ancak bir sonuç alamadığını kaydetti.

Vatandaş marketten sonuç alamayıncı bu kez dağıtımcı şirket Dağlı Trading’i aradığını belirterek oradan da bir sonuç alamadığını belirtti.

Vatandaşın ihbarı şu şekilde: “Yeni doğan bebeğimiz için doktorumuzun önersiyle Hipp marka ek  mamaya başladık. Fakat  alışveriş yaptığım markette farklı zamanlarda 2 defa günü geçmiş Hipp 1 numarayla karşılastım 2 defa sözlü olarak market çalışanını uyardım bir daha olursa bunu yayınlarım dedim. Ertesi gün dağlı tradingi aradım yetkili kişiyle görüşmek istedigim söyledim. Sekreter hanım ısrarla kendisinin yardımcı olabilecgini soyledi. Kendisine  temsilciniz olan markette günü geçmiş mama satılıyor dedim sekreter hanım pazarlamacının numarasını vermek istedi arayıp ona söyleyim dedi. Şaka değil!

Ben de konuyu anlamadıgını düşünüp  tane tane anlattım günü geçmiş ürünü dağıtıma sokuyorsunuz dedim. Yapmayın dedim bu ürünleri bebekler içiyor dedim. Bir yıl raf ömrü olan ürünün günü nasıl geçer bugün haftalık ürünler bile yumurta süt yoğurt günü geçmeden tüketiciye sunuluyor.  Bir daha karşılaşırsam yayınlarım dedim.

Bahsettiğimiz şey bebek maması yetişkin için olmayan hassas canlar için satılan bir ürün. Bu denli ilgisiz tepkisiz sağduyusuz davranan bu şirkete söylicek söz bulamıyorum.  Bu ek gıda bebeklere veriliyor farkında mısınız ne yaptığınızın farkında mısınız.

Bugün saat 22.30 da markete gittiğinde yine 6 adet ürün içerisinde 5 tanesinin günü geçtğini gördüm takdir sizlerin…”

KAYNAK:KIBRIS POSTASI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.