Kıbrıs Ne Haber – Kıbrıs'ın Güncel Haber Sitesi

“Bu sabah iki caninin etkisiz hale getirildiği eylem, terörün son çırpınışlarıdır”


“Bu sabah iki caninin etkisiz hale getirildiği eylem, terörün son çırpınışlarıdır”
2 views
01 Ekim 2023 - 20:00


“Bu sabah iki caninin etkisiz hale getirildiği eylem, terörün son çırpınışlarıdır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu sabah, emniyet birimlerimizin vakitli müdahalesi neticesinde iki caninin etkisiz hale getirildiği eylem, terörün son çırpınışlarıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de 28. Dönem 2. Yasama Yılı Açılış Toplantısı’nda Genel Kurulu’na hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz’da darbecilerin silahlarına meydan okuyan millet, demokrasi mücadelesini sivil anayasayla taçlandırmayı hak ediyor. Bu özlemi geciktirmeyelim.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Deprem konutlarının hak sahiplerine teslimine başlıyoruz. Ek bütçeyle bölgeye 762 milyar lira tahsis etmiştik, 2024’te bu rakam 1 trilyon lirayı geçecek.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu sabah, emniyet birimlerimizin vakitli müdahalesi neticesinde iki caninin etkisiz hale getirildiği eylem, terörün son çırpınışlarıdır. Vatandaşın huzuruna ve güvenliğine kast eden alçaklar, emellerine ulaşamamıştır, asla da ulaşamayacaktır. Operasyonlarımız neticesinde adeta can çekişen terör örgütlerine siyasi hesaplarla moral aşılamanın vebali çok ağır olacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede bir daha asla FETÖ yeniden dirilemeyeceği gibi, benzer örgütlerin de yeni ihanetler sergileyebilmesi mümkün değildir. Özellikle sanat öne sürülerek milli iradeye kast edenlerin propagandasının yapılmasını kabul edemeyiz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(AB’ye) Vize başta olmak üzere haksızlıklarından dönerlerse, yanlışlarını düzeltmiş olurlar. Yapmazlarsa, bizden bir beklentiye girme hakkını kaybederler.” şeklinde konuştu.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.