Kıbrıs Ne Haber – Kıbrıs'ın Güncel Haber Sitesi

Akıncı, Kıbrıslı Rum Ressam Charalambous’un Sergisini İzledi


Akıncı, Kıbrıslı Rum Ressam Charalambous’un Sergisini İzledi
24 views
03 Ocak 2020 - 9:24


Akıncı, Kıbrıslı Rum Ressam Charalambous’un Sergisini İzledi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs’ın tanınmış ressamlarından Andreas Charalambous’un Girne’de Art Rooms Galeri’de açılan retrospektif sergisini izledi.

Kıbrıslı Rum ressam Andreas Charalambous, 1999-2019 yılları arasındaki çalışmalarını kapsayan resrospektif sergisinde yer alan eserleri hakkında Cumhurbaşkanı Akıncı’ya bilgi vererek bir eserini hediye etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı, sanatçının yüzden fazla eserinin sergilendiği Art Rooms Galeri’ye gelişinde Arkın Grup Başkanı Erbil Arkın, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) Rektörü Prof. Dr. Turan Aksoy, ARUCAD Mütevelli Heyeti Başkanı Sinan Erbil tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Akıncı, eserlerinde Kıbrıs adasından, mitolojiden ve çevresindeki günlük olaylara yer veren Charalambous’u kutlayarak sanat yaşamında başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı sanatın insanlar, kültürler ve toplumlar arasında köprü kurduğunu anımsattı. Daha önce de Kıbrıslı Türk sanatçıların güneydeki galerilerde sergilerinin de yer aldığını belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, sanatın bu gücünün karşılıklı anlayış ve yakınlaşmaya katkı yapmakta olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı’ya sergiyi izlerken Kıbrıslı Türk sanatçı ve çizerlerden, Hikmet Uluçam, Yaşar Ersoy, Emin Çizenel, Musa Kayra, Güner Pir, Anber Onar, Ayşenur Ceren Asmaz, Oya Silbery, Ömer Paker de eşlik etti.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.