Kıbrıs Ne Haber – Kıbrıs'ın Güncel Haber Sitesi

“Kızım Pozitif, Temaslıları Karantinada”

“Kızım Pozitif, Temaslıları Karantinada”
505 views
02 Eylül 2020 - 18:54

“Kızım Pozitif, Temaslıları Karantinada”

Siyami Şimşek isimli bir vatandaş, kızlarının 2 gün önce yapılan PCR test sonucunun pozitif çıktığını, Sağlık Bakanlığı’nın tüm temaslı olanları tedbir amaçlı karantinaya aldığını açıkladı.

Şimşek’in açıklaması şu şekilde:

“Değerli arkadaşlar herkese selamlar, öncelikle arayan soran herkese teşekkür ederiz.her kafadan bir ses çıkacak o yüzden Bu sürecin nasıl başladığı ve devam ettiği hakkında bilgi verme ihtiyacı hissetik .

Kızımı grip şüphesiyle doktora götürdük. Doktor grip teşhisi ile 3 günlük antibiyotik tedavisi uyguladı. 2. Gün kızım yemekten tat alamadığını söyledi, internetten araştırınca belirtiler arasında tat kaybı olduğunu öğrendik. Özel bir hastanede hızlı test yaptırdık ve gecesinde bize gelen bilgi,test sonucunun pozitif olduğuydu. Kızımı izole ettik ve özel hastane sağlık bakanlığı yetkilileri ile temas kurdu. numune sağlık bakanlığı labaratuvarında detaylı olarak tahlil edildiğinde pozitif teşhisi konuldu ve ambulans geldi kızımı aldı.

Sağlık bakanlığı tüm temaslı olanları tedbir amaçlı karantinaya aldı Test yapılacak ve karantina süreci tamamlana kadar burada kalacağız. Kızımın şu an hiçbir olumsuz durumu yoktur. Biz temaslı olanlar çok iyiyiz ateşimiz sürekli ölçülüyor herkes iyi herhangi olumsuz hiçbir durum yok. İnşallah sıkıntı sız bir şekilde bu süreci atlatacağız.

Bu hastalık nereden nasıl geleceği belli olmayan bir virüs belirtileri grip nezle gibi. herkes kendine dikkat etsin. Şu an kızımın bütün temaslıları burada herkes rahat olsun. Maskenizi takın Sağlıcakla Kalın.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.